Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Oczyszczanie układu pokarmowego solą

 

Zabieg ten znany jest jako "gest muszli" Szankh Prakszałana. To staroindyjska metoda, pozwalająca przemyć i oczyścić cały układ pokarmowy, od jamy ustnej aż po odbyt.

 

Zaleca się wykonywać go raz na dwa tygodnie. Można nawet zastąpić nim lewatywy! Jest to również, jedyna metoda oczyszczenia jelita cienkiego, gdyż lewatywa działa tylko na jelito grube. Metoda ta jest unikalna również dlatego, że oczyszcza mikrokosmki jelita cienkiego i grubego.

 

Zaletą tego zabiegu jest szybkie oczyszczenie wszystkich odcinków przewodu pokarmowego. A w przypadku regularnego stosowania uzyskamy także:

 

- świeży oddech

 

- dobry sen

 

- zanik wysypki na twarzy i ciele

 

- zanik przykrej woni ciała

 

- regulacja pracy wątroby i trzustki

 

- pozbywanie się kamieni kałowych

 

- pozbywanie się pasożytów

 

 

 

Przeciwwskazania:

 

 

 

wrzody żołądka

 

zapalenie wyrostka

 

gruźlica

 

rak jelita

 

ostre schorzenia układu trawiennego (woreczka żółciowego, trzustki, jelita grubego)

 

wysoka temperatura

 

wysokie ciśnienie

 

atak serca

 

arytmia

 

 

 

Zabieg polega na piciu posolonej wody, która "przelatuje" przez cały układ pokarmowy i wydalamy ją przez odbyt, naprzemiennie z ćwiczeniami. Ćwiczenia są proste i pomagają dostać się płynom w odpowiednie miejsce układu pokarmowego oraz pobudzają cały układ do oczyszczenia.

 

                    

 

Przygotowanie:

 

Potrzebujemy około trzech litrów przegotowanej, przestudzonej i posolonej wody.

 

 PRAWIDŁOWE STĘŻENIE SOLI W WODZIE UZYSKAMY, DODAJĄC 1-2  ŁYŻECZKI SOLI (5-6 GRAMÓW) NA JEDEN LITR WODY

 

 

 

Przeprowadzenie:

 

Wypijamy szklankę słonej wody a następnie wykonujemy serię ćwiczeń (proponuję odnaleźć na youtube dokładny pokaz serii ćwiczeń) . Czynności powtarzamy aż do wypicia sześciu szklanek wody. Udajemy się do toalety. Jeśli nie ma wypróżnienia, znów wykonujemy ćwiczenia ale nie pijemy już wody. Jeśli wypróżnienie nastąpi, kontynuujemy picie wody i ćwiczenia, do momentu, aż wydalana woda będzie tak czysta jak ta wypijana. Potem można wypić trzy szklanki zwykłej wody i wywołać wymioty w celu otwarcia odźwiernika.

 

Rady:

 

Po każdym wypróżnieniu można podmyć się ciepłą wodą i posmarować odbyt tłustym kremem aby zapobiec podrażnieniu solą.

 

Łatwiej wypić wodę zimną niż ciepłą więc jeśli ktoś ma trudności z ciepłą warto spróbować zimnej.

 

Gdy nie możemy już więcej wypić i zbiera nam się na wymioty, należy przestać, powtarzać ćwiczenia, a gdy poczujemy się dobrze dalsze picie wody będzie dużo łatwiejsze.

 

 

 

Pierwszy posiłek:

 

Po zabiegu Szankh Prakszałany należy obowiązkowo coś zjeść w odstępie od pół godziny do godziny od zakończenia. Najlepiej jeśli jest to rozgotowany ryż, bez soli, do którego można dodać ugotowaną marchew i odrobinę masła. Do 24 godzin od oczyszczania nie wolno pić mleka ani jeść żadnego nabiału, chleba na drożdżach, surowych owoców i warzyw. Potrawy mogą być tylko gotowane i duszone np. duszone warzywa i kasze.

 

 

 

ĆWICZENIA:

 

https://www.youtube.com/watch?v=cXfkULy28bQ

 

Ćwiczenie I - skłony na boki

 

Stoimy w rozkroku, ręce nad głową, wyciągamy się do góry, robimy skłon w prawo i bez zatrzymania skłon w lewo, powtarzamy osiem razy. W efekcie odźwiernik żołądka otwiera się i woda przedostaje się do dwunastnicy.

 

 

 

Ćwiczenie II - skręty na boki

 

Stoimy w rozkroku, ręce wyciągnięte na boki. Robimy zamach rękami w lewo skręcając przy tym całe ciało; lewa ręka oplata klatkę piersiową a prawa plecy  na wysokości pasa. Następnie bez zatrzymywania się robimy zamach w prawo; prawa ręka oplata klatkę piersiową a lewa plecy na wysokości pasa. W czasie wykonywania ćwiczenia stoimy na całych stopach bez odrywania ich od podłoża. Powtarzamy po cztery razy w każdą stronę. W efekcie woda z dwunastnicy przechodzi do jelita cienkiego.

 

 

 

Ćwiczenie III - skręty na boki na leżąco z pozycji kobry

 

Leżymy na brzuchu z rękami zgiętymi w łokciach i opartymi na podłodze, nogi rozstawione, odrywamy tułów od podłogi opierając się tylko na dłoniach i palcach stóp, biodra zostają zawieszone nad podłogą. Obracamy głowę w prawo a tułów w górę tak aby zobaczyć lewą piętę. To samo wykonujemy na drugą stronę. Powtarzamy cztery razy na każdą stronę. W efekcie ćwiczenia woda spływa przez jelito cienkie.

 

 

 

Ćwiczenie IV - skręty brzucha

 

Przykucamy na rozstawionych stopach, lewe kolano kładziemy na podłogę, lewa stopa po zewnętrznej stronie uda. Tułów skręcamy w prawo, dociskamy prawe kolano do prawego boku. Ręce cały czas trzymamy na kolanach. To samo wykonujemy na drugą stronę. Powtarzamy cztery razy w każdą stronę. W efekcie woda przechodzi przez jelito grube.