PROGNOZA NA 2019 ROK

 

 PROGNOZA ROKU 2019

 

I tak oto kolejny rok nowych możliwości właśnie się dla nas otworzył. Zacierajmy dłonie do pracy, bo samo nic nie przyjdzie. Tradycyjnie zrobię poniżej ogólny opis charakteru wibracji roku, a później przeniosę informacje na bardziej uściślający grunt w odniesieniu do roku urodzenia. Ponownie uprzedzam, że nie jest to indywidualna prognoza, gdyż do tego potrzeba  więcej osobistych informacji. W tej sprawie można umówić się ze mną na konsultację Tel. 883 455 299. Ponadto przedstawię opiekuńcze siły anielskie na rok 2019.

 

Nowy Rok będzie rokiem umów, kontraktów, nowych rozwiązań, dużego tempa, współpracy, współdziałania, sprawiedliwości. Zwróćcie uwagę na to ostatnie: SPRAWIEDLIWOŚĆ. Ona może was wynieść na piedestały lub zniszczyć w zależności, po której stronie barykady stoicie. Zanim cokolwiek podpiszecie przeczytajcie dwa razy, żeby nie przeoczyć niczego, co mogłoby wciągnąć w kłopoty. To będzie dobry czas na związki, zawieranie nowych znajomości jak i  formalną legalizację. Pamiętajcie, że w tym roku musi być równowaga więc wszystko niech płynie pod znakiem „po równo”.

 

2019 rok to rok liderów, którzy posiadają moc pociągania za sobą innych, którzy będą walczyć o wyższe cele w obronie sprawiedliwości. Uciśnieni powstaną, wyrwą się spod jarzma zniewolenia – na forum rodziny, pracy, społeczeństwa, systemu. To nie będzie dobry okres dla leniuchów, tym razem nie prześlizgają się na grzbiecie innych. Praca, praca i praca w każdym znaczeniu tego słowa: nad sobą, swoimi słabościami, nad relacjami z ludźmi, nad materią, nad miłością. Ci, którzy ciężko pracowali przez ostatnie lata mogą liczyć na niespodziewane profity. Cuda, cuda ogłaszają… Nagrody dla zasłużonych - ciężka praca będzie wynagrodzona. Osoby, które zajmują się energią, uzdrawiają, a posiadają czystość serca i intencji rozszerzą swoje możliwości, a zakres ich działania będzie o wiele większy.  

 

Nadchodzi rok radykalnych rozwiązań, wyrwania się spod karmicznych węzłów, musi zwyciężyć miłość wyższa, troska i opieka boskich ramion. Królować będzie Matka Boska w pojęciu Boga dualnego, jego żeński aspekt.  Wszystko zdarzyć się może, Bóg zwróci swe oblicze na ziemskie tragedie i wspierać będzie ludzi światła w walce z cierpieniem, okrucieństwem, które szerzy ciemność w naszych przestrzeniach.

 

Najbliższych 5 lat będzie kluczowe. Ten rok będzie rozpędem, nabraniem tempa i określenia zakresu zmian, które muszą nastąpić. Przyszły rok będzie próbą miłości wyższej, walką z systemem i urzędami. 2021 wszystko wypłynie na szerokie i głębokie wody – porządkowania ciąg dalszy, otworzą się kolejne, nowe, cudowne możliwości. 2022 rok rewolucji, otwarcia, kreacji, przełamania. 2023 to cisza po burzy, możliwość rozwoju, zrozumienia i dzielenia się doświadczeniem. No i 2024 – kwintesencja wszystkiego, pojednanie rodzin, grup społecznych, powrót do źródła. A 2025 to czas nowego początku. Oto ogólny zarys w dużym skrócie. Piszę o tym dlatego, żeby zmobilizować was do pracy, bo będzie warto. Nie narzekajcie, nie popadajcie w „czarne czeluści” zwodniczych emocji i nie  stańcie się „jęczydupami” (to określenie samego Jezusa). Odważni, silni i prawi będą zasilani przez Światło ze ŹRÓDŁA, czyli Ducha Świętego.

 

Anielska siła opiekuńcza na rok 2019 to Nith-Haiah z Chóru Dominacje. Anioł niosący mądrość, czyli możliwość poznania, zrozumienia, rozróżniania. Zachęca, aby uwierzyć w przewodnictwo, aby dać się poprowadzić energii światła, otworzyć się na kierujące sny i znaki. Ten anioł obdarza mocą światła ludzi pokoju, pokornych i miłosiernych. Nakłania do roztaczania opieki nad potrzebującymi, słabszymi. Obdarza proroczymi snami, objawieniami osoby mądre i otwarte duchowo. Pomaga w mistrzowskim rozwoju.    

 

 

 

Urodzeni w latach:

 

 

 

- 1949, 1958, 1967, 1976, 1985, 1994

 

 Energia runy Fehu zawładnie energią waszego życia. To runa początku, silnych pierwotnych energii, materii, dobrobytu. Uważajcie na finanse, bo może być nadmiar lub braki. Zdajcie się na intuicję. Ćwiczcie wytrwałość i niezłomność w dążeniu do celu. Siły Stwórcze czuwają nad wami. Najlepszy okres, przełomowy dla was to okres lata. Pojawia się przy was wojownik światła więc stańcie się tymi, którzy niosą to światło innym. Walczcie dla siebie i brońcie słabszych. Dbajcie o sprawiedliwość, aby w waszej obecności zawsze królowała. Macie moc ognia, który oczyszcza i niesie lepszy początek. Zwróćcie uwagę na zdrowie - krew, serce, ciśnienie oraz wszystko co jest związane z seksem.

 

Anielski opiekun to Nanael z Chóru Księstwa. Chronić będzie tych z was, którzy promieniują miłością, troszczą się o innych i pilnują sprawiedliwości. To Drabina Jakuba, po której można wspinać się ku wiecznej światłości. Wspierać was będzie w połączeniu z Ojcem i rozwoju ścieżki duchowej.    

 

- 1950

 

 Jest przy was moc Thurisaz – runa siły, emanacji emocji i energii. Obudźcie w sobie pokłady nadprzyrodzonej siły i odporności. Ten świat potrzebuje ludzi silnych, zdecydowanych i odważnych. Krzyczcie NIE, gdy inni przytakują niesprawiedliwości.  W tym roku odezwą się karmiczne koneksje. One mogą pomóc, nie zawsze muszą przeszkadzać. Zdaj się na mądrość zawartą w pamięci twoich komórek. One wiedzą co i jak robić. Wsłuchaj się w siebie, w swój wewnętrzny głos. Otaczaj się ludźmi pozytywnymi. Zbuduj w sobie zdolność przemawiania, roztaczania pozytywnej energii opartej na słowie, dobrej intencji. Ludzie pójdą za tobą, będą cię wspierać jeśli dawać im będziesz prawdę i miłość. Zawsze graj w otwarte karty, nie spiskuj, nie knuj, nie kop dołków – najgorsza prawda, ale w oczy powiedziana.

 

Nad wami swe opiekuńcze skrzydła rozpościerać będzie Anioł – Opiekun tego roku – Nith-Haiah. Pamiętaj, że ukochał sobie ludzi pokoju i ich obdarza mądrością duchową, wspiera i prowadzi poprzez intuicję i prorocze sny.

 

 

 

- 1951, 1960

 

 Ansuz – runa połączenia z wyższymi wymiarami. Królować będzie jej energia w waszych przestrzeniach. Przypomina o mocy modlitwy – proście, a będzie wam dane. Słowo, myśl, intencja to klucze w sprawach, które są przed tobą. Manipuluj mądrze tym darem, gdyż słowa mają wielką moc sprawczą, mogą rozkochać lub szerzyć nienawiść. Stań się twórczy, pomysłowy, kreatywny. We wszystkim szukaj środka, równowagi. To nie jest dobry czas na skrajności. Trzymaj na wodzy emocje i nie pozwól aby twój mózg jelitowy wyprzedził rozsądek. Zwróć uwagę na relacje z ludźmi, czas je naprawić, uporządkować. Czaruj dobrym słowem. Spędzaj czas z ludźmi wchodząc wspólnie w radość. Pamiętaj, że droga do Boga wiedzie poprze innych ludzi.

 

 Nemamiah – to twój opiekuńczy anioł z Chóru Archanioły. Prawych obdarzy obfitością w każdej dziedzinie. Stań w obronie pokrzywdzonego a zobaczysz jak szczodra jest ta istota. Działaj nie oczekując, broń, dziel się dobrym słowem – on podziękuje ci po stokroć. Będzie cię inspirował, zasypywał błyskotliwymi rozwiązaniami i uczył prawdziwej kreacji.

 

- 1952, 1961, 1970

 

 Raido domagać się będzie wykonania prac porządkowych w twojej przestrzeni, na polu myśli, emocji, relacji i miłości. Pilnuj, żeby było sprawiedliwie i po równo. Z natury jesteście wojownikami. Posiadacie 3 twarze wojownika: atakującego, obrońcy i męczennika. Zastanów się, którą z nich można tobie przypisać. Żadna nie może dominować, muszą być w równowadze. W tym roku wypłyniecie na szerokie wody, w miejsca w których jeszcze nie byliście. Waszym możliwościom nie będzie końca, chyba, że sami się zblokujecie. Rozwój, wiedza, mądrość to podstawa w tym czasie. Miecza światła nie chowajcie, bo powojować z ciemnością też trzeba będzie.

 

Wasz anioł na ten rok to Hekamiah z Chóru Cherubiny. Ma niezwykle ochronne skrzydła przed siłami zła. Chroni przed zdrajcami. Jest wyjątkowo łaskawy dla tych, którzy przejdą próbę lojalności wobec światła i jego praw. Prosi, aby odtworzyć w sobie energie niewinności dziecka, a wówczas nikt, ani nic nie zdoła zranić. Pomagać będzie liderom grup w jednoczeniu się z Prawdą i przewodzeniu w ambitnych przedsięwzięciach.   

 

 

 

- 1953, 1962, 1971, 1980

 

 Otwórzcie się na zmiany. Nie blokujcie ich, bo to rodzi niepotrzebnie negatywne emocje. Aby mogło być lepiej muszą wejść zmiany. Nie kochaj piekła, skoro nie poznałeś jeszcze raju. Runa Kenaz obiecuje wiele, ale spali na twej drodze wszystko co jest iluzją dobra. Nie bój się niczego, zaufaj „Górze”. Jesteś chroniony, otoczony lodowa powłoką. Uważaj jednak, aby zanadto nie odsunąć się od ludzi. Jesteś potrzebny światu.  W tym roku masz możliwość przejąć świetlisty miecz i stać się wojownikiem światła. Stwórz nowy, lepszy porządek w Prawie. Wszystko może się zdarzyć, gdyż oczy Boga są zwrócone na ciebie i patrzą co i w jaki sposób będziesz robić. Lato będzie dla ciebie ważnym okresem. Zachowaj uważność.

 

Przy tobie stanie anielski powiernik Haziel z Chóru Cherubiny. To wojownik miłości, strażnik przebaczenia. Pracując z nim masz szansę przepracować własną karmę, wybaczyć sobie i innym, pokochać świat na nowo. Przypomina o wadze słów w formie obietnic – nie łam ich, lepiej powiedz, że się postarasz niż masz rzucać słowa na wiatr. Za to trzeba będzie zapłacić. Prosi byś był elastyczny, nie zastygał w starych, złych przekonaniach. Rozwój polega na zmianie. Zacznij współodczuwać i rezonować z innymi wspólną energią.

 

 

 

- 1954, 1963, 1972, 1981, 1990

 

 To wy najbardziej odczuwać będziecie charakter i energie przewodnie tego roku. Gebo może wiele dać pod warunkiem, że ty też potrafisz się dzielić. Niespodzianki, podarunki od losu, prezenty to wszystko do ciebie płynie. Nie zakłócaj tego zwątpieniem, negatywną myślą, zamartwianiem. Żyj w radości, z ludźmi. Zrób wszystko, aby być wśród nich, pochylać się nad ich problemami, wspierać i podawać rękę. Macie moc wnoszenia zmian w tym świecie, w tym czasie więc nic wam nie grozi, bo Światło zawsze chroni w działaniu. Do tego Ehwaz wprowadzi w wasze życie niesamowity ruch, że wystartujecie w nowy rok z kopyta. Współdziałanie musi być na każdym polu: w domu, pracy, miłości i rodzinie. Modlitwa – słowa mocy, połączą was z najwyższymi energiami, możecie uzyskać przewodnictwo sił duchowych, stać się mistykami. Teraz nie macie żadnych ograniczeń, wystarczy chcieć, wystarczy myśl, słowo i intencja – a uczynicie życie magicznym. Najwięcej zyskają odważni i ci którzy zawierzają swe życie Ojcu. Jesteście nietykalni przez ciemność, bo do was należy w tym rok moc niesienia światła potrzebującym.

 

Wasza anielska siła przewodnia to Aniel z Chóru Moce. On mówi, że wyrażając się przez wolę można uczynić największe cuda, przerwać łańcuchy niewoli z własnych myśli, karmy i ode złego. Prosi, aby chwycić światło w dłonie i rozproszyć je po ziemi. W zamian obiecuje wiele, obfitość myśli, działań, materii, kreacje i inspiracje. Z nim nie będziecie się nudzić.  

 

 

 

- 1955, 1964, 1973, 1982, 1991

 

 U podstaw tego roku, na waszym wyzwaniu stoją ludzie, relacje z nimi. Runa Wunjo wskazuje, że najlepiej jest spędzać czas z innymi radując się i ciesząc. Pamiętaj, że nie możesz narzucać swojej woli innym, możesz jedynie podpowiedzieć, poprosić, zwrócić uwagę, ale nie wolno tobie stosować nacisku nawet wówczas, gdy uważasz, że w 100% masz rację. Inni uczą się podejmowania właściwych decyzji. Ich złe wybory sprawiają, że tylko tak mogą się czegoś nauczyć. Jedyne co ci pozostaje to ze spokojem przyglądać się ich działaniom. Rób to z miłością, bez wyrzutów. Każdy człowiek ma inne potrzeby, inne wyzwania i cieszy go co innego. Wunjo przypomina o różnorodności wśród nas, która poprze miłość ma prowadzić do jedności. Otwórz się na ludzi, na relacje, na przyjaźń. Doświadczaj siebie samego w oczach innych. Ten rok może wiele u was zmienić – nie bój się, nie ograniczaj. Zmiana, która przychodzi ma w twoim życiu wprowadzić porządek. Od ciebie zależy czy pozwolisz by przez twój strach powstał chaos, czy cisza nowego początku.

 

Wasz anioł to Imamiah z chóru Księstwa. Przypomina o bezwarunkowej, czystej miłości, wolnej od zazdrości i posiadania. Chce wam pokazać jak czysta może być miłość i jak jej siła przewraca wszelkie przeszkody. Nie bójcie się kochać prawdziwie i mądrze.     

 

 

 

- 1956, 1965, 1974, 1983, 1992

 

 U was nastąpi najwięcej zmian. Otwórzcie się na nie, bo mają służyć zaistnieniu dobra i porządku w waszym życiu. Pojawią się karmiczne inklinacje, a to wszystko pod egidą najsilniejszej z run Hagalaz. Oj będzie się działo. Termin nuda odejdzie do lamusa. Wszystko co chore i niezdrowe musi odejść. Nie opieraj się, bo będzie bolało. Wrzuć na luz i płyń z prądem. Gdy nie będziesz sobie radzić z napięciem wypij wieczorem lampkę wina i odpręż się, zaufaj, że wszystko co się dzieje służy tylko i wyłącznie twojemu dobru. Zaufaj i płyń. Będziecie wyjątkowo chronieni prze anielskie istoty. Nie zatraćcie własnej godności, pracujcie nad sobą, swoimi reakcjami, przekonaniami – może są błędne i coś trzeba zmienić w światopoglądzie.

 

Ayael – to anioł Was chroniący z Chóru Anioły. Prosi, abyście stali się dziećmi, powróćcie do beztroski, radości i niewinności, którą posiadają tylko dzieci – dlatego w nich jest taka moc. Jest cudownym pocieszycielem w trudnych chwilach, otula swymi skrzydłami i nuci pieśni o pokoju wewnętrznym. Porzućcie iluzję, stańcie się Prawdziwi. Tylko silnych obdarzy światłem, aby zanieśli je innym.

 

 

 

- 1948, 1957, 1966, 1975, 1984, 1993

 

 

 

Po trudnym poprzednim roku przychodzi światełko nadziei. Naudiz niesie dla uważnych światło zmian. Rozglądaj się, aby go nie przegapić. Bądź uważny na podpowiedzi, informacje – one ciągle napływają z przestrzeni poprzez innych ludzi, gazety, Internet. Obudź się i uaktywnij duchową mądrość. Chociaż płyniesz po wzburzonym morzu, jesteś chroniony i już niedługo dopłyniesz do bezpiecznego brzegu. Stoi przy was również energia runy Algiz, anioła Stróża, dajcie mu się poprowadzić. Poproście o pomoc, wyraźcie swoją wolę, a spełni się. Szukajcie pomocy, informacji w Internecie, eterze, energii. Niezwykle pomocni okażą się dla was ludzie. Mówcie o swoich problemach, nie zamykajcie i nie wstydźcie. To do odważnych świat należy, ci co się chowają mogą nie zostać odnalezieni. Czasami cudom trzeba pomóc.

 

Staje dziś przy was Poyel z Chóru Księstwa. To wyjątkowa anielska siła dla wyjątkowych i pięknych ludzi, z czystym sercem. Przypomina, że Bóg was wspiera, że nie jesteście zapomniani, niechciani. Wręcz odwrotnie. Ojciec wyciąga rękę i obdarza szczodrze. Warunek – proś szczerze i otwarcie. Módl się i już dziś dziękuj. Siła Poyela jest ogromna i pojawia się nagle, w zaskakujący sposób. Nie bój się go przywoływać. Czyń to z miłością i radością.   

 

 

 

- 1959, 1968, 1977, 1986, 1995

 

 Ten rok da wam wytchnienie. Runa Isa mówi o bezpieczeństwie. Niewątpliwie w jakimś sensie jest to wyhamowanie energii, ale przede wszystkim Isa daje spokój. Masz czas na rozważania, planowanie i szkolenia. Pomyśl o radości, o tym, co daje ci radość. Twórz każdego dnia z tych małych i dużych radości mozaikę. Napełniaj się wysoką wibracją radości, bo w kolejnym roku ruszysz do przodu i nie będzie już na to czasu. Uskrzydlaj się marzeniami, maluj obrazy tego czego pragniesz. To z nich powstaną piękne rzeczy. Więc maluj swój świat kolorami tęczy utkanych z marzeń sennych… tkaj swoje przeznaczenie na poziomie umysłu, duszy i ciał subtelnych. Poukładaj swoje myśli, pragnienia, uporządkuj umysł i ciało. Przygotuj się do tego co będzie.

 

Menadel z Chóru Moce będzie zasilał cię w twoich przedsięwzięciach. Kontempluj Boga w aspekcie stwórczym, który istnieje we wszystkim co nas otacza. Bóg nie patrzy na nas z nieba, nie jest odległą istotą, tylko życie wśród nas, jest we wszystkim co nas otacza – w śpiewie ptaków, w oddechu pająka, w rosie na łące, a nade wszystko w drugim człowieku. Menadel mówi ci, abyś nie koncentrował się ciągle na sobie, bo wokół istnieją inni, którzy ciebie potrzebują, wyciągają rękę. Pamiętaj, że troszcząc się o drugiego człowieka troszczysz się o Ojca, który cię stworzył.

 

 

 

- 1969, 1978, 1987

 

 Ten rok jest dla was rokiem osnutym tajemnicą. Płynąć będzie pod znakiem rozważań. Nie dajcie się wplątać w zawiłe wątki tworzone przez umysł. Gdy macie problem z męczącą psychiką zacznijcie męczyć mięśnie. Do pracy kochani, do pracy. Melancholia nie jest dla was. Ogranicza i odbiera wolę działania, a stać się macie myśliwymi, o czym mówi runa Eihawaz. Układajcie w głowie jedynie taktykę działań i do przodu. Jesteście bezpieczni, ale musicie działać. Bóg na was patrzy, a on pomaga ludziom w działaniu, nie w leżeniu. Obierzcie jeden plan, trzymajcie się go i wprowadźcie w ruch. Jeśli będziecie tkwić ciągle w niepewności i rozważać siedem innych planów to wprowadzicie w swoje przestrzenie energetyczny chaos. Ciało egzystencjalne (to od spełniania naszych oczekiwań) nie podejmie żadnych działań na waszą korzyść dopóki nie zrobicie porządku na polu myśli i umysłu. Porządku w głowie – tego pilnujcie. Skonkretyzowanie oczekiwań zawęży pole działań waszemu największemu przyjacielowi – ciału egzystencjalnemu. Trzymajcie się jednego planu, odtwarzajcie go w marzeniach i działajcie.

 

Anielska siła was wspierająca to Mebiahiah z Chóru Księstwa. Przypomina, że jesteś Dzieckiem Boga, któremu Ojciec podarował cały swiat, zimię, rośliny, zwierzęta. Jestes tym dzieckiem skazanym na życie w dostatku i szczęściu. Nie przeszkadzaj pozytywnej, pełnej miłości energii ciebie uszczęśliwiać każdego dnia. Nie zamartwiaj się, bądź zdecydowany i żyj w radości. Ojciec chce czuć twoje szczęście. On da ci wszystko czego potrzebujesz.  

 

 

 

- 1979, 1988

 

 W wasze przestrzenie wkroczyła runa Perdro. Nie są to łatwe energie, ale ich wydźwięk i tak zależeć będzie od was samych, od waszej postawy. Odezwą się długi karmiczne, przeznaczenie, los. Gdy przyjdzie ci do głowy narzekać pomyśl o innych, którym jest trudniej i ciężej. Twoja sytuacja nie musi być beznadziejna i zła, od twojej postawy zależy jak pojmujesz wyzwania. One nas rozwijają. Nie uciekaj przed trudnościami, traktuj je jak sprawdzian, test, który należy zaliczyć na podstawie wcześniej zdobytych doświadczeń. Uważajcie na plotki, sami ich też nie szerzcie, bo kto mieczem wojuje od miecza ginie. Wszelkie tajemnice zachowajcie dla siebie, nie dzielcie się sensacjami. Milczenie będzie się opłacać. Rozglądajcie się uważnie, bo środowisko ludzi może być zwodnicze i podstępne. Kochajcie i kontrolujcie, asekurujcie się, nie dajcie wciągnąć w żadne intrygi. Otoczcie opieką słabszych i potrzebujących, a w chwilach ostatecznych stańcie na straży sprawiedliwości i wytoczcie miecz światła i prawdy.

 

Stanie przy was anioł Hahahel Chóru Cnoty. Niesie on światło Boga w trzech postaciach: Mądrość, Piękno, Siła. Postaraj się rozbłysnąć tymi cnotami boskimi. Bądź duchowo mądry (posiądź umiejętność rozróżniania dobra od zła, prawdy od fałszu, iluzji od rzeczywistości), stań się piekny w swych czynach (one są świadectwem twoich intencji) oraz silny i nieugięty w niesieniu pomocy słabszym. Pamietaj, że Prawdy nie trzeba bronić tylko pomóc jej zaistnieć.

 

 

 

- 1989

 

 Algiz wkroczy w wasze życie. To runa opiekuna, anioła stróża. Mówi o godności, zrównoważonej dumie, wolności duchowej i zasługiwaniu na wszystko co dobre. Masz teraz możliwość łatwości komunikowania się z duchowym światem. Anioł jest tak blisko ciebie, rozmawiaj z nim, dziel się troskami i radościami, proś o prowadzenie. Sprowadzi na ciebie czyste, boskie światło, jeśli w swej istocie jesteś czysty i pragniesz użyć mocy nie tylko dla swojego dobra, ale również na rzecz świata. Choćbyś szedł przez ciemny las ciemności nie musisz się bać. Anioł rozproszy wszelkie mroki, wyciszy, doda otuchy, oświetli drogę. Nawołuje cię, abyś zrobił coś dla innych, pochyl się, wspomóż choćby dobrym słowem. Empatia dla brata zostanie wynagrodzona. Masz siłę, aby walczyć, a gdy podejmiesz wyzwanie zostaniesz wsparty przez niebo w swych dążeniach.  Masz siłę, masz moc, masz wsparcie. Czego jeszcze trzeba? Działania!

 

Anielska siła ciebie wspierająca to Yeiyel z Chóru Trony. Kto walczy na rzecz światła, dobroci i miłości temu nic nie może grozić i niczego nie może brakować. Porzuć więc troski i nie blokuj obfitości. Niczego ci nie zabraknie. Naucz się rozróżniać prawdziwe wyzwania od potrzeb narzuconych przez innych, przez system. Nie posiadanie jest celem samym w sobie, ale jedynie skutkiem ubocznym w realizacji wyższych celów. Miłość, mądrość i rozróżnianie – to twoje wyzwanie i dar jednocześnie.